Petula Clark a svobodné mládí v nesvobodě socialismu. Petula Clark "This Is My Song" in Stereo

Nosily se už minisukně a na jaře dívky vypadaly jako víly.
Promiňte mi to, vážení Petula Clark je všude. Vzpomínám na ty časy a úplně mě dostaly ty její písně. Byla to doba mládí a proto krásná.
Nosily se už minisukně a na jaře dívky vypadaly jako víly.
Vydrželi jsme všechno, májové průvody i zkoušky z marxismu-leninismu. Věděli jsme svoje. Žili jsme mládím, studiem, krásou, nadšením a zpívali s kytarou. Už vyrůstala generace krásných mladých lidí. Znali jsme co to je nový život. Radio Laxemberk -Luxembourg (laxík) hrálo všude. Svobodná Evropa nebyla Evropská Unie jako dnes instituce kdesi v Belgii, ale Radio Free Europe a tam pod rachotem rušiček zpíval Karel Kryl (teď jsem možná časově nepřesný) spíše po r.68. Co více psát pamětníci, tyto videa nebyla, byly jsme rádi, že hrálo staré radio.
Ale těší mne diskuze na You Tube, kde to vy mladí podrobně diskutujete v anglickém jazyce (více ti svobodně narození - už západní)
Přibyly vrásky, prošedivěli jsme, přibrali na váze z těch dobrot na pultech obchodů.
Bojovali jsme úporně a úspěšně s dobou daleko horší, a že byla dlouhá, tak dlouhá; o tom se může vyprávět. Proč si tedy když jsou dostupné songy mladých let nezavzpomínat. Až teď jsou díky Google dostupná, vylepšená a chodí na každém počítači s Adobe Flash. Všude reklamy, které vydělají na aplikace co nabízí Google. Pro studenty jsou programy free.  
Trvejte na svobodě člověka, potlačujte bariery internetu. Slušnost, znalost, poznání věda a usilovná práce v životě pomohou vytvořit nový svět, evropský i euroatlantický. My jsme cestovat nemohli. Jak a proč se ptejte. Internet sbližuje světy, překonává vzdálenosti, moře i hory.
Na těchto webových stránkách je spousta fotografií z cest v kvalitě, jako tehdejší fotoaparát Pionýr nebo Flexaret nemohl poskytnout. Kamery byly těžko sehnat, jen ty na kličku a péro - Admira a film se při promítání trhal a propaloval. Ještě dnes nemám převedeny tyto cenné filmy z doby na digitální. Není čas. Spěcháme. Ale historická hodnota je obrovská. Ležíte tam ještě v kočárku a padá vám dudlík...
Videa a songy se tenkrát, aby byly barevné nějak barvily. Dnes digitální technika, to je něco jiného. I počítač teď rychle stárne. Každý den, každý měsíc, každý rok se děje změna. Tak skončím, podložka s ventilátorem Belkin pod notebookem pěkně fouká, až je mi zima.

OBLÍBENÉ a VYBRANÉ

MENU:

memory Osobnosti foto i videa Fotogalerie celebrity Historie našeho mládí cestování Internet Krásné je žít kodex Štěstí Zaláskujte se Fotografie Příroda a zdraví Láska Cesta pro lásku Videa o lásce Roční období a my Svoboda je štěstí Hory Řecko Hudba pro radost Marie Rottrová Moudro pro tento den Trompete Weekend Benátky - Italie Den pro tebe Folklorní slavnosti Květinové štěstí Vzpomínky What is love Zakynthos Závrať lásky Šťastné dětství Heligonka Irsko Kanada - USA Karel Kryl a Láska bláznivá Korsika Lavičky Letectví a kosmonautika Love Story Líbej mě Přátelství Slovensko Sám se sebou Trubka Verše jako píseň Vlado Kumpan Vtipy a humor Zamilovaný Úsměv Úsměv pro mne Dobré jídlo Dobrý vtip Krajino krajino Lidová muzika Lidové písně Petr Novák Příroda kvete Srdce jako kámen Tine Thing Helseth Vánoce Víno a enologie Waldemar Matuška Úsměv Anny Úvod Anne Sophie Mutter Celline Dion Citáty Dělání Dětská radost Hněv milenců Jahody Jen pro ten dnešní den Josef naše láska Jít pro lásku Koledy Komentář Krásná dudačka Lindsey Stirling Merry Christmas Mike Oldfield Once Upon A Time In The West Paměť Peníze Poděkování Praha matka měst Příroda a my Rock and roll Rodina Smích The Shadows Vivaldi Výlety Zlatá šedesátá Írán AMOR UT LACRIMA Alena Vránová Alessandra Mignacca Amazing Grace Anna Netrebko Antická mytologie Antonio Vivaldi Banán Boney M Božejáci Brilianty Bylinky Bílá růže Chile - Atacama Chile - Patagonie Chtíc aby spal Cinderella Diamanty Divoký horský tymián Drupi Dvojčata a housle Edith Piaf El Condor Pasa Enrico Iglesias Enya Fernando Lopez Gianna Nannini Goodbye My Lover Hmyz Houbaření Houby Hvězdy It's a Long Way to Tipperary Jea Paul Belmondo Ježíšek Jiří Vašíček John Denver Jordánsko Judith Durham The Seekers Karel Kryl Keep smiling Kocourek Kolotoč svět Kvítek jabloňový Kylie Minogue Lada Laura Leonardo da Vinci Les Lipový čaj Loudá se půlměsíc Léto Lída Baarová Maceška Marcus Tullius CICERO Megan Fox Michael Jackson Milan Kundera Mireille Mathieu Mix videa Modlitba Modrý sarafán Most přes řeku Kwai Moře Mustangs Nana Mouskouri Naše kuchyně O Shenandoah Ocamova břitva Olivový olej Olympic Ostrov Ovidius Paul Anka Diana Perský kocourek Sammuel Peru Petra Petula Clark Phil Collins Pivní etický kodex Prodaná nevěsta Psychosomatická medicina Předehra Případy Přítel Radkin Honzák Radůza Rande Rangers Rebelové - Mně se líbí Bob Red Hot Richard Adam Rita Pavone Roman Šebrle SERIÁL Sammuel Santorini Sestra sestřička Sex Music Shakira Sissel Sladké višně Spánek Stres Sulika Svatba Tenkrát Tenkrát na západě Twist U Zborova Vanessa Mae Veverka Vitaminy Vosa útočná Vosy Vyznání pro Pepču Václav Havel W. A. Mozart: Turecký pochod Webové kamery When I Fall In Love Yvetta Simonová Yvonne Přenosilová Zahrada Zdeničko má Zelenina Áji Úvod a přivítání Čajkovskij Tschaikowsky Čtyřčata Šperky Švýcarský salašnický pes

Vybraný příspěvek

Měsíční jahody. V předjaří zasejete a v létě již sklízíte odměnu, která postupně dozrává až do podzimu. Jahody, Zahrada, Květinové štěstí

Měsíční jahody Ze semen se pěstují takzvané měsíční jahody Starší odrůda Rujana plodí celý rok, její plody jsou voňavé a sladké skor...

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...